Prywatnie

Dzięki dobrze zaplanowanej edukacji, dysponuję szerokim zakresem umiejętności. Mam zaplecze techniczne dzięki studiom Inżynierskim. Jednocześnie ukończenie Wyższej Szkoły Bankowej ułatwiło mi dalszy rozwój zdolności zarządzania zespołem. Kontroli jakości pracy, motywowania pracowników, osiągania wyznaczonych celów.

Pomagają mi w tym też liczne szkolenia i warsztaty, które w istotny sposób ułatwiają mi korzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań w zarządzaniu jak SCRUM, czy Agile Management, lub w niektórych projektach Kanban.

Niektóre przebyte warsztaty i szkolenia:

  • Skuteczny Menedżer” – przeprowadzone przez House of SkillsNauczyłem się, jak motywować zespół, oraz jak utrzymać wysoki poziom efektywności pracy.
  • Zarządzanie Zmianą” – przeprowadzone przez Luis’a Alarcon House of Skills – Jak wprowadzać znaczące zmiany w firmie. Od planowanie, wdrożenie, aż po realizację.
  • Efektywność osobista z zarządzaniem czasem i priorytetami”– przeprowadzone House of Skills
  • Komunikacja biznesowa”– przeprowadzone przez House of Skills
  • 100 dni Kierownika PTK Centertel” – przeprowadzone przez Pawła Grzybowskiego Centrum Szkoleniowe JET – szkolenie zakończone zdobyciem certyfikatu dla kadry menedżerskiej
  • Rekrutacja bez tajemnic” – przeprowadzone przez Agnieszkę Kostecką Fabryka Srebra
  • Zarządzanie komunikacją, zarządzanie zespołem” – przeprowadzone przez wybitnego specjalistę Helmuta V. Gläsera

W wolnym czasie relaksuję się podczas wędkowania. To hobby uczy mnie cierpliwości, pozwala się wyciszyć i zyskać nowe spojrzenie na wyzwania, które sobie stawiam.

Michał Kowalak prywatne hobby

Podróże wzbogacają moją wiedzę o świecie, dają szerszą perspektywę. Fascynuje mnie różnorodność miejsc, które odwiedzam. Często podczas takich podróży podpatruję nietypowe rozwiązania powszechnych problemów, z którymi radzą sobie ludzie na całym świecie.

turystyka

Aktywnie śledzę wszelkie nowinki techniczne. Jestem silnie związany z branżą nowych technologii i traktuję to jak połączenie pasji z drogą zawodową. Poniżej zdjęcia z targów technologicznych IFA w Berlinie i IBC w Amsterdamie. Rok 2014.

nowinki IT

Paintball zapewnia mi dużo ruchu i adrenaliny. Ale jest też doskonałym sposobem na naukę działania w grupie, kooperacji i wzajemnego wsparcia. Gdy tylko mam okazję, chętnie gramy wspólnie z pracownikami i przyjaciółmi, aby się odprężyć, porządnie zmęczyć i lepiej wzajemnie rozumieć. Czasem wystarczy jedno takie wyjście, aby relacje w grupie pracowników znacznie się poprawiły.

kolazPaintball to gra drużynowa, która daje niezwykle dużo radości i satysfakcji ze wspólnej gry. Buduje lojalność, a czasem kilka kulek z farbą wystrzelonych we właściwym kierunku, pomaga też rozwiązać małe niesnaski pomiędzy pracownikami.

Broń palna. Cenię sobie, że nabyłem umiejętności obsługi broni palnej. Mam szczerą nadzieję, że nigdy nie będę musiał wykorzystać tych umiejętności w sytuacji zagrożenia. Uważam, że czynne użytkowanie broni palnej poprawia koordynację oko-ręka, uczy cierpliwości, opanowania i wyrabia szacunek dla ludzkiego życia. Pomaga zrozumieć, jak jest kruche i ważne. Każdy, kto chce odpowiedzialnie brać los we własne ręce powinien przynajmniej przejść podstawowy kurs obsługi broni. Lepiej jest zrobić to teraz, niż czekać, aż będzie za późno.

IMG_1397

Zapraszam też do śledzenia mojego profilu na Instagramie:instagram michal kowalak