Biznesowo

Każdy projekt, który realizuję jest inny. Jednak wszystkie mają cechy wspólne. Tworzenie strategii, określanie kamieni milowych w projekcie, budowanie od podstaw sieci sprzedaży, tworzenie struktury logistycznej dla nowego produktu, czy wejście start-up’u na nowy rynek. Zawsze skupiam się na osiągnięciu celu w założonym czasie i właściwym zmotywowaniu zespołu, tak aby maksymalnie wykorzystać jego potencjał.


Coffeedesk (All Good SA) to jedna z najszybciej rozwijających się firm w Europie według Financial Times (FT 1000). Kawowy omnichannel i lider kawowego e-commerce w Polsce.

Coffeedesk jest zarówno dystrybutorem kaw, herbat i sprzętu do ich parzenia z segmentu speciality m.in. jako wyłączny dystrybutor uznanych na świecie marek jak i propagator alternatywnych sposobów ich zaparzania. Coffeedesk kreuje kawowy rynek również poprzez organizację eventów, szkoleń czy konsultacji.

Źródło: https://www.coffeedesk.pl/

Spółka All Good SA rocznie odnotowuje przychody na poziomie 54,5 mln zł (za 2019) zachowując wzrosty rok do roku m.in. przez sieć własnych handlowców B2B, sklep internetowy dla klientów indywidualnych,
dwie platformy online skierowane do biznesu oraz rozwijającą się, butikową sieć kawiarni. W ten sposób pokrywa cały rynek kawowy w modelu omnichannel.

Źródło: https://www.coffeedesk.pl/

Coffeedesk to niekwestionowany branżowy ekspert i lider na rodzimym rynku, planujący dynamiczny podbój reszty Europy i nie tylko.

Źródło: https://www.coffeedesk.pl/

Dlatego cieszy mnie fakt, iż mogę być częścią kawowej rewolucji i wspólnie z drużyną Coffeedesk podbijać globalny rynek branży kawowej, a także współtworzyć ten koncept przyszłość z pozycji analityka biznesowego oraz managera zespołu projektów i analiz IT.

https://www.coffeedesk.pl/
http://coffeedesk.biz/
https://b2b.coffeedesk.pl/7 HR – always be better – to najszybciej rozwijająca się certyfikowana agencja zatrudnienia na Pomorzu Zachodnim. Specjalizująca się w legalizacji pracy i pobytu cudzoziemców oraz rekrutacji pracowników, głównie do branży produkcyjnej, magazynowej i spożywczej.

7HR stawia na ludzi – to dzięki nim agencja gotowa jest prowadzić nawet najbardziej zaawansowane projekty rekrutacyjne. W ramach każdego przedsięwzięcia zespół specjalistów 7HR skupia się na efekcie i zadowoleniu Klienta, a także wypracowaniu obustronnych korzyści zgodnie z formułą win – win. Takie podejście pomaga w budowaniu bliskich długofalowych i wartościowych relacji z partnerami, którzy stają się podstawą generowania innowacyjnych rozwiązań oraz wprowadzaniu nowych standardów współpracy, zgodnych z bieżącymi trendami rynkowymi i technologicznymi.

7 HR – always be better – to agencja zatrudnienia z silną misją, którą jest nieustanne wychodzenie naprzeciw rosnącym wymaganiom rynkowym w Polsce pod kątem efektywnych, odpowiednich zasobów ludzkich z udziałem pracowników cudzoziemców z rynku wschodniego i Azji. Kompleksowo prowadzi cały proces zatrudnienia, formalności, wsparcia zarówno ze strony pracownika jak i pracodawcy. Zawsze działając w duchu wzajemnego partnerstwa, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem.

Jako dynamicznie rozwijająca się organizacja jest precyzyjnie ukierunkowana na ciągłe doskonalenie jakości oferowanych usług oraz dbałości o najwyższe standardy obsługi klienta. Agencja spełnia wymogi RODO, a nad bezpieczeństwem przetwarzania danych czuwa kancelaria prawna.

7HR posiada certyfikat zgodności systemu zarządzania jakością z wymaganiami normy ISO 9001:2015 przyznany przez United Registrar of Systems Limited (URS Certification) niezależną jednostkę certyfikującą działającą w ponad 43 krajach. United Registrar of Systems (URS) jest członkiem URS (Holdings) Ltd., założonym w 1994 roku.

URS oferuje swoje usługi pod nadzorem akredytowanych międzynarodowych jednostek akredytujących, takich jak UKAS oraz Dakks (Deutsche Akkreditierungsstelle), IATF i innych krajowych.

Agencja 7HR jest Przedstawicielem Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej w Szczecinie, a także pełni funkcję eksperta w takich organizacjach jak: Północna Izba Gospodarcza (PIG), Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego, Zachodniopomorska Indyjska Izba Gospodarcza w Szczecinie.

Aktywne członkostwa w stowarzyszeniach branżowych są dowodem ukierunkowania na ciągłe doskonalenie jakości oferowanych usług oraz dbałość o najwyższe standardy obsługi klienta.

7HR to rzetelne źródło informacji na temat rynku pracy. Zespół 7HR jest na bieżąco z wydarzeniami i zmianami na rynku polskim jak i światowym.


Eksperci 7HR regularnie komentują sytuację na rynku pracy w mediach, w debatach, panelach dyskusyjnych i konferencjach dotyczących kwestii związanych z rynkiem pracy.

W agencji 7 HR – always be better – pełnię funkcję Dyrektora Zarządzającego. To wartości, rozwój, profesjonalizm, wiarygodność, kodeks etyczny, specjalizacja wpłynęły na decyzję o dołączeniu do zespołu 7HR.

www.7hr.pl


Smarty – Smarty to pierwszy na Świecie system łączący telewizję hybrydową z systemem interaktywnych, spersonalizowanych reklam na ekranie telewizora. Dodatkowo system jest zintegrowany z platformą „cash-back”​ za oglądanie reklam, wchodzenie w interakcje z nimi oraz za zakupy on-line realizowane przy użyciu telewizora i dedykowanego pilota z żyroskopową myszką i klawiaturą.

Wspólnie z zespołem specjalistów i partnerami pracującymi w charakterze podwykonawców, stworzyliśmy ten produkt od zera. Przeszliśmy przez fazy projektowania urządzenia, oprogramowania, systemu zarządzającego, projektowania interfejsów. Poprzez pierwsze prototypy i wyczerpujące testy, aż po produkt końcowy (cały czas rozwijany) i oprogramowanie. Samo oprogramowanie dzieli się na kilka segmentów. Oprogramowanie urządzenia, interfejs użytkownika korzystającego z urządzenia Smarty. Oprogramowanie dla reklamodawcy oraz globalny system zarządzania przepływem informacji pomiędzy wszystkimi urządzeniami i serwerami.

Włożyliśmy mnóstwo trudu i energii w realizację tego projektu. Wiele razy napotykaliśmy przeszkody, które w pierwszej chwili wydawały się nie do pokonania. Zawsze jednak udawało się je pokonać. Pomagał w tym dobrze dobrany zespół, który nastawił się na osiągnięcie rezultatu i entuzjastycznie podchodził do projektu. Najnowszy sukces związany z projektem to nawiązanie współpracy z zagranicznymi spółkami zainteresowanymi kupnem urządzeń i wdrożeniem ich do własnych sieci telewizji. Dodatkowo Smarty cieszyło się ogromnym zainteresowaniem na targach IBC w Amsterdamie, największych targach w branży. Dało nam to mnóstwo informacji, dzięki którym mamy szerszą wiedzę o tym, w którym kierunku rozwijać projekt.

Przydatne linki:
https://www.facebook.com/smartylife
http://smarty.club/

hbs1

HBS – Złożony projekt wprowadzenia nowego produktu na polski rynek. Po skompletowaniu zespołu wdrożyliśmy możliwość dostarczania usług hostingowych w formacie white label. Dzięki temu, otworzyły się możliwości dla mniejszych firm, do wkroczenia na rynek branży hostingowej w Polsce. Wprowadziliśmy na rynek innowacyjny produkt, którego dotychczas nie było w powszechnej ofercie. Projekt wymagał rozbudowanej strategii działania, stworzenia strategii marki i zbudowania od zera wszystkich procesów biznesowych. Ze względu na brak istniejącego już podobnego produktu na polskim rynku, oprócz analiz wewnętrznych, sprawdzaliśmy też jak robią to firmy z USA i krajów Europy Zachodniej.

Orange – Wielowątkowy projekt mający na celu rozwój i podniesienie wyników sprzedażowych. Wśród działań przeprowadzonych w jego trakcie, warto wymienić znaczną przebudowę infrastruktury agencyjnej. Dzięki tym działaniom stała się bardziej transparentna i pozwoliła na szybsze uzyskanie wzrostu efektywności. Wprowadziliśmy dywersyfikację sprzedaży pod względem portfolio produktów, rozszerzyliśmy ofertę, między innymi o usługi ICT, VAS i FIX. W skład projektu wchodziło też opracowanie, testowanie a następnie wdrożenie systemu rozwoju osobistego Account Managerów. Miało to pozytywny wpływ na motywację i wyniki pracy całego zespołu, co bezpośrednio przełożyło się na wzrost sprzedaży.

sanmar

SANMAR – W firmie SANMAR dokonałem przebudowy struktury działu sprzedaży, procesów pracy i wprowadziłem system regularnych szkoleń dla pracowników. Wdrożyłem z sukcesem system sprzedaży energii do infrastruktury sprzedażowej firmy. Przygotowałem też strukturę wraz z działem handlowym pod ofertę OZE (Odnawialne Źródła Energii – Fotowoltaika).

Projekty z klauzulą NDA: W swojej pracy wykonywałem wiele projektów, gdzie ze względu na klauzulę poufności, jestem zobowiązany do zachowania dyskrecji. Takie zobowiązanie w biznesie to kwestia niezwykle ważna. Nie wymienię więc nazw firm, ale mogę powiedzieć, że przeprowadziłem kilkadziesiąt szkoleń dla kadr zarządzających w firmach o dużym kapitale. Szkolenia te spotykały się z bardzo pozytywnym odbiorem. Często po kilku miesiącach, uczestnicy tych szkoleń kontaktowali się ze mną, aby powiedzieć, że przekazana wiedza, którą wprowadzili w życie, odmieniła działanie ich zespołu. Oprócz szkoleń grupowych, przeprowadzałem też konsultacje z zarządzania, modernizacji struktur, modyfikacji projektów, a także mentoring i coaching indywidualny. To dla mnie bardzo cenne doświadczenie, ponieważ nauczyłem się przy tym, w jaki sposób skutecznie przekazywać wiedzę nabytą przez doświadczenie. Najcenniejszym doświadczeniem związanym z obsługą wielu firm, była możliwość poznania i analizy wielu różnorodnych modeli i procesów operacyjnych firm. Nawiązałem przy tym wiele cennych relacji, które utrzymuję do dnia dzisiejszego.

tworzyc

Osiągnięcia:

Kompleksowe wsparcie w koordynacji działań́ w obszarze analiz, rozwoju i projektów w dziale IT. Doradztwo w zakresie planowania, wdrażania i optymalizacja procesów w obszarze IT zgodnie z wytycznymi i obowiązującymi standardami. Analizowanie i doprecyzowanie wymagań́ biznesowych i identyfikacja celów w inicjatywach biznesowych. Analizowanie, definiowanie oraz doskonalenie procesów biznesowych w firmie, a także wsparcie w weryfikowaniu zasadności i opłacalności zadań́ projektowych. Doradztwo przy przeprowadzaniu wewnętrznych audytów biznesowych oraz wsparcie przy planowaniu i przygotowywaniu projektów do realizacji w obszarze IT. Koordynacja prac z podwykonawcami oraz wsparcie w bieżącej komunikacji i cykliczne raportowanie o postępach w kluczowych projektach.

7HR – to najszybciej rozwijająca się agencja pracy na Pomorzu Zachodnim, wyspecjalizowana w rekrutacji i legalizacji pracy oraz pobytu cudzoziemców. Dynamiczny rozwój organizacji, wdrożenie innowacyjnej usługi legalizacji na polski rynek. Skompletowanie zespołu, opracowanie strategii, nawiązanie współpracy z pracodawcami i partnerami z bliskiego i dlakiego wschodu. Zbudowanie kanałów sprzedaży, dystrybucji usług na rynek, działania social media, negocjowanie umów i kontraktów, negocjowanie z podwykonawcami. Nadzór nad optymalnym wykorzystaniem posiadanych zasobów jak i efektywnością poszczególnych działań projektowych.

    • Menedżer ds. Sprzedaży IDA Management sp. z o.o.
    • CEO, Prezes Zarządu Smary Life sp. z o.o. Smarty Life

Smarty to pierwszy na Świecie system łączący telewizję hybrydową z systemem interaktywnych, spersonalizowanych reklam na ekranie telewizora. Jest to innowacyjny system z zakresu t-commerce, czyli sprzedaży on-line przy pomocy smart-TV (hybrid TV). Jest to połączenie nowoczesnej telewizji OTT z platformą reklamowo-sprzedażową, dodatkowo zintegrowaną z cash-backiem za zakupy i oglądanie ofert reklamowych. Technologia ta umożliwia reklamodawcom spersonalizowaną, geolokalizowaną sprzedaż swoich produktów i usług w telewizji za ułamek kosztów normalnej kampanii telewizyjnej w modelu „pay per effect” (CPC/CPS).

Kompleksowe wdrożenie innowacyjnego produktu na polski rynek. Skompletowanie zespołu, opracowanie strategii, nawiązanie współpracy z deweloperami software, producentami i dostawcami sprzętu hardware. Zbudowanie sieci sprzedaży, logistyki dystrybucji produktu na rynek, sklepu internetowego, działania social media, negocjowanie umów i kontraktów, negocjowanie z podwykonawcami. Nadzór nad optymalnym wykorzystaniem posiadanych zasobów jak i efektywnością poszczególnych działań projektowych.

eBrands to doświadczony zespół specjalistów od zarządzania projektami, strategii biznesowych, analityki systemów IT, marketingu i sprzedaży. Jesteśmy „starymi wyjadaczami” branży z długim stażem w największych międzynarodowych korporacjach (telekomunikacja, IT, energetyka, nowe media) i agencjach marketingowych/reklamowych.

W Akademii Kreatywności w Biznesie zajmuję się szkoleniami związanymi ze sprzedażą: budowaniem i motywowaniem zespołów sprzedaży, budowaniem sieci sprzedaży, zwiększaniem efektywności sprzedażowej.

    • Właściciel – Trener Biznesu, Konsultant SKILLER Michał Kowalak

W swojej pracy wykonywałem wiele projektów, gdzie ze względu na klauzulę poufności, jestem zobowiązany do zachowania dyskrecji. Takie zobowiązanie w biznesie to kwestia niezwykle ważna. Nie wymienię więc nazw firm, ale mogę powiedzieć, że przeprowadziłem kilkadziesiąt szkoleń dla kadr zarządzających w firmach o dużym kapitale. Szkolenia te spotykały się z bardzo pozytywnym odbiorem. Często po kilku miesiącach, uczestnicy tych szkoleń kontaktowali się ze mną, aby powiedzieć, że przekazana wiedza, którą wprowadzili w życie, odmieniła działanie ich zespołu. Oprócz szkoleń grupowych, przeprowadzałem też konsultacje z zarządzania, modernizacji struktur, modyfikacji projektów, a także mentoring i coaching indywidualny. To dla mnie bardzo cenne doświadczenie, ponieważ nauczyłem się przy tym, w jaki sposób skutecznie przekazywać wiedzę nabytą przez doświadczenie. Najcenniejszym doświadczeniem związanym z obsługą wielu firm, była możliwość poznania i analizy wielu różnorodnych modeli i procesów operacyjnych firm. Nawiązałem przy tym wiele cennych relacji, które utrzymuję do dnia dzisiejszego.

Całkowite przebudowanie struktury sprzedaży produktów dla klientów strategicznych. Wykreowanie skutecznego zespołu budującego relację z partnerami o wysokim priorytecie. Doskonałe rezultaty sprzedażowe, znacząca poprawa efektywności działu B2B. Regularne raportowanie wyników i statusów trwających projektów przed zarządem spółki. Ważnym elementem mojej pracy było również reprezentowanie firmy w rozmowach z największymi partnerami biznesowymi, budowanie z nimi relacji oraz nawiązywanie długofalowej współpracy. Doprowadziłem do podpisania oraz realizacji kilku umów, które pozwoliły na współpracę home.pl z dużymi firmami między innymi z branży telekomunikacyjnej, finansowej oraz IT.

Stworzyłem od podstaw dział sprzedaży oraz dział wsparcia klienta biznesowego. Osiągałem wraz z zespołem założone cele biznesowe. Stworzyłem samodzielny, odpowiedzialny zespół ambitnych ludzi z którymi wdrożyłem na rynek nowy innowacyjny produkt IT. Wspólnie uzyskaliśmy wysokie wyniki sprzedażowe. Wdrożyłem procedury obsługi oraz standardy kontaktów z klientami. Regularnie raportowałem wyniki i statusy trwających projektów przed zarządem spółki.

Zarządzając sekcją złożoną z Account Manager’ów oraz Doradców Klienta Biznesowego zajmowałem się między innymi: rekrutacją i zarządzaniem zespołem, prowadzeniem licznych warsztatów z technik sprzedaży, zarządzaniem procesem sprzedaży, zarządzaniem projektami sprzedażowymi, ustalaniem polityki rabatowej, osobistym udziałem w kluczowych transakcjach i strategicznych projektach sprzedażowych, reprezentacją firmy na rynku biznesowym, dbaniem o rachunek ekonomiczny z nastawieniem na maksymalizację przychodu, zbudowaniem stabilnej pozycji firmy na rynku oraz dbaniem o jej dobry wizerunek. Aby zrealizować skomplikowane zadania w firmie Sanmar, regularnie przeprowadzałem analizy rynku telekomunikacyjnego oraz szczegółowo monitorowałem działania konkurencji.

Aby zrealizować skomplikowane zadania w firmie Sanmar, regularnie przeprowadzałem analizy rynku telekomunikacyjnego oraz szczegółowo monitorowałem działania konkurencji.

Podobnie jak na wcześniejszym stanowisku w firmie Sanmar, zarządzałem siecią sprzedaży, jednak na większą niż wcześniej skalę.

Zarządzając sekcją złożoną z Account Manager’ów oraz Doradców Klienta Biznesowego zajmowałem się między innymi: rekrutacją i zarządzaniem zespołem, prowadzeniem licznych warsztatów z technik sprzedaży, zarządzaniem procesem sprzedaży, zarządzaniem projektami sprzedażowymi, ustalaniem polityki rabatowej, osobistym udziałem w kluczowych transakcjach i strategicznych projektach sprzedażowych, reprezentacją firmy na rynku biznesowym, dbaniem o rachunek ekonomiczny z nastawieniem na maksymalizację przychodu, zbudowaniem stabilnej pozycji firmy na rynku oraz dbaniem o jej dobry wizerunek. Aby zrealizować skomplikowane zadania w firmie Sanmar, regularnie przeprowadzałem analizy rynku telekomunikacyjnego oraz szczegółowo monitorowałem działania konkurencji.

    • Regionalny Kierownik ds. Aktywnej Sprzedaży Pośredniej Orange Polska

Jako Kierownik ds. Aktywnej Sprzedaży Pośredniej byłem odpowiedzialny za duży, rozproszony zespół Account Manager’ów, Sub-Agentów i Doradców Klienta Biznesowego. Przeprowadzałem szkolenia i warsztaty z technik sprzedaży, zarządzałem procesami sprzedażowymi i kontrolowałem osiąganie wysokich wyników. Brałem czynny udział w kluczowych projektach sprzedażowymi, ustalałem politykę rabatową, nadzorowałem prawidłowy przebieg kluczowych transakcji oraz reprezentowałem firmę na rynku biznesowym.

  • Regionalny Kierownik ds. Aktywnej Sprzedaży Bezpośredniej Orange Polska

Oprócz zarządzania siecią sprzedaży i Account Managerów, brałem aktywny udział w kluczowych dla firmy transakcjach i strategicznych projektach sprzedażowych. Regularnie prowadziłem szkolenia i warsztaty z technik sprzedaży, negocjacji tak aby stale podnosić umiejętności oraz kompetencje zespołu. Tworzyłem strategię sprzedażową Sekcji zgodnie z założeniami globalnej strategii Grupy Kapitałowej TP S.A.

Kompleksowo prowadziłem salon firmowy składający się z ośmiu pracowników. Dbałem o wszystkie sprawy związane z zarządzaniem dużego salonu. Rekrutowałem i szkoliłem nowych pracowników, prowadziłem akcje marketingowe. Dbałem o gospodarkę magazynową, logistykę, ale przede wszystkim o wysoką motywację pracowników i maksymalizację efektów. Skupiałem się na jak największe przychodowości prowadzonych działań.

  • Key Account Manager „Telkat” Yakov Katalan

Zbudowałem sieć sprzedaży dzięki intensywnej współpracy z kierownikami salonów takich firm jak Orange, Era, Plus GSM, Vobis czy Media Markt. Rekrutowałem i szkoliłem przedstawicieli handlowych do własnego zespołu. Od początku, zbudowałem bazy klientów w podległych regionach. Śledziłem też działania konkurencji oraz analizowałem rozwój rynku w mojej branży.

uczelnia

Pasja do najnowszych technologii i zamiłowanie do tej branży zrodziły się we mnie już na studiach inżynierskich z Geodezji i Wyceny Nieruchomości. Jednak kształt, jaki przyjęła moja późniejsza kariera zawodowa, czyli prowadzenie ambitnych, zmotywowanych zespołów, zarządzanie projektami, tworzenie struktur sprzedażowych oraz kontrola jakości, zawdzięczam studiom podyplomowym o kierunku Akademia Trenera w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. To tutaj zacząłem się interesować psychologią, motywowaniem i skuteczną komunikacją. To tutaj niezwykle mocno do serca wziąłem sobie zdanie powiedziane przez Małgorzatę Kwiatkowską, „Nic z Twoich racji, jeśli nie masz relacji”.